MMP U-16 - czas podsumowań.

Miniony weekend w Chrzanowie stał pod znakiem futsalu. W hali MOKSiR zostały rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-16 w futsalu. Przez trzy dni rozegrano 32 spotkania. Całość imprezy stała na wysokim poziomie sportowym, a gospodarze otrzymali od drużyn oraz przedstawicieli PZPN wysokie oceny za organizację mistrzostw.

Jako gospodarze składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, partnerom oraz wolontariuszom. To dzięki WAM impreza została zrobiona na takim poziomie. Dziękujemy także PZPN za przyznanie miana gospodarza, a w czasie mistrzostw Komisji Technicznej w składzie Anna Straszewska, Tomasz Kulczycki i Seweryn Górski za sprawną współpracę.

Grupa A rozpoczęła się od wygranej Rekordu nad Wieliczką. Rekord wygrał także kolejne dwa mecze choć z Heiro nie miał łatwej przeprawy. Wieliczka podniosła się po pierwszym meczu i wygrała z Ustką oraz Heiro awansując do ćwierćfinału.

W grupie B grali gospodarze. Fablok w mistrzostwach wystąpił w składzie: Przewoźnik, Wentrys, Piechota, Gędłek, Surowiec, Macuda, Olszowski, Filipski, Wnuk, Korcz, Perek, Miziołek, Chechelski, Pędrys. W pierwszym meczu zespół szybko prowadził z Piłą, ale po chwili stracił pechowo bramkę. W dalszej fazie meczu Piła nie miała pomysłu na grę i Fablok to wykorzystał pewnie wygrywając 4-1. Drugim rywalem gospodarzy była Odra Opole, która w pierwszym starciu rozgromiła Unisław 15-0. W starciu z Fablokiem Odra prowadziła 2-0, ale Fablok zdołał doprowadzić do remisu. W drugiej połowie Odra pokazała jednak swoją wyższość i wygrała 6-2. Opolanie pokonali także 7-0 Piłę, a o awansie z drugiego miejsca w grupie decydował ostatni mecz, w którym Fablok pokonał 3-1 Unisław.

W grupie C walka była najbardziej wyrównana. Od stawki odstawał Beniaminek, a pozostałe drużyny zdobyły po sześć punktów. W ostatnim meczu Gwiazda potrzebowała wygrać różnicą dwóch bramek z Hurtapem, ale wyjść z grupy. Wygrała jednak 4-3 i to Hurtap wraz z Przeworskiem awansował dalej.

W grupie D najlepsza okazała się Bochnia, która nie zaznała porażki, ale w trzech meczach zdobyła tylko pięć punktów. Drugie miejsce zajęły Szamotuły, które mimo porażki z Garwolinem w ostatnim meczu wyprzedziły bezpośrednim starciem z TAF Toruń.

W pierwszym ćwierćfinale Fablok sprezentował szybko Rekordowi dwie bramki przez co nie był w stanie podjąć rękawicy. Starczyło tylko na gola Oskara Chechelskiego i zespół przegrał z Rekordem 1-5. W drugim meczu walka była najbardziej wyrównana i Przeworsk wygrał w karnych z Szamotułami. świetnie swój mecz rozpoczęła Wieliczka. Odra w drugiej połowie rozpoczęła odrabianie strat i ostatecznie wygrała 4-3. Ostatni mecz wzbudził najwięcej emocji. Bochnia w 1 połowie strzeliła bramkę, której jednak nie uznali sędziowie, która pierwotnie była uznana. W dalszej fazie meczu gole nie padły i dopiero w ostatniej akcji Hurtap trafił i wygrał 1-0, a Bochnia za porażkę obwiniła sędziów i Komisję Techniczną.

W półfinale Rekord 10-0 rozbił Przeworsk, a Hurtap nieoczekiwanie 4-2 wygrał z Odrą. Ta pokonała w meczu o 3 miejsce Przeworsk aż 11-2, a w finale Hurtap prowadził, ale ostatecznie gole Hurtyły oraz Guzdka dały wygraną i mistrzostwo Rekordowi.

Wszystkie drużyny za udział w turnieju otrzymały gadżety, pamiątkowe koszulki oraz zdjęcie. Wybierano MVP każdego meczu, który otrzymywał worek na buty Joma oraz aerozole od Aero-Bw oraz MVP drużyny takze z prezentami w postaci kosmetyków oraz aloesowa.pl. MVP turnieju został Bartosz Guzdek z Rekordu, który otrzymał voucher od Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej, bramkarzem Mateusz Prochoń (Hurtap), a królem strzelców Maciej Wróbel z Odry, którzy otrzymali sprzęt elektroniczny.

Medaliści otrzymali sprzęt sportowy ufundowany przez Magic Sport oraz MKS Fablok, a najlepszy zespół bilety do Energylandii. Uroczystość otwarcia i zamknięcia oraz spotkania uatrakcyjniła grupa Just Dance.